Torba na spacer z dzieckiem. Co zabrać? 

Torba na spacer z dzieckiem jest niezbędnym elementem każdej dłuższej wyprawy. To właśnie do niej pakujemy wszystkie przydatne rzeczy, ważne więc, by była odpowiednio pojemna i pozwalała na segregowanie rzeczy. W taki sposób unikniemy bałaganu, a dodatkowo łatwo będzie nam odnaleźć te najpotrzebniejsze przybory podczas spaceru. By zabrać wszytko, co potrzebne, nasza torba na spacer z dzieckiem powinna być odpowiedniej wielkości. Zarówno te za małe, jak i te za duże, nie sprawdzą się w trakcie spaceru.

 

Niezależnie od tego, czy idziemy na spacer, czy w odwiedziny, powinniśmy być przygotowani na każdą ewentualność. W końcu poza domem ciężko będzie nam zorganizować zapomniane rzeczy.

Torba dla mamy i dziecka może być w różnych rozmiarach i kształtach. Wybór jest ogromny, więc na pewno każda ma znajdzie odpowiedni model dla siebie.

 

Co powinniśmy zabrać ze sobą, wychodząc na spacer z dzieckiem?

Najważniejszym elementem są pieluchy- bez nich ani rusz. Ich ilość uzależniona jest od tego, ile miesięcy ma nasze dziecko, i tego, jak często zmienimy mu pieluszki w domu. Wychodząc z domu, musimy przygotować taką ilość pieluch, aby nic nas nie zaskoczyło. Pamiętajmy, że zawsze lepiej jest ich spakować więcej, niż miałoby ich zabraknąć. Tu też bierzmy pod uwagę to, ile czasu zamierzamy spędzić z dzieckiem poza domem. Inna ilość pieluch zabierzemy na krótki spacer, inną na kilkugodzinną wyprawę. Pieluchy są lekkie, lecz zajmują sporo miejsca, dlatego planując zakup torby dla mamy, bierzmy ten fakt pod uwagę.

 

Niezbędny jest też podkład do przewijania, który powinien być wykonany z materiału wodoodpornego. Podkłady do przewijania są przydatne, kiedy przewijamy dziecko w jakiś niestandardowych miejscach (np. na stacji benzynowej czy w restauracji).

 

Rzeczą, bez której już ciężko się obejść są też chusteczki dla niemowląt. Te mokre uratują nas z większości opresji. Dzięki nim szybko możemy wytrzeć pupę niemowlaka, oczyścić ręce. Są niezbędne w torbie spacerowej.

 

Kolejny element to jedzenie dla naszego dziecka. Kiedy karmimy piersią, to mamy problem z głowy. W sytuacji głodu wystarczy, że będziemy przy dziecku, a wtedy to już maluch ma jedzenie na żądanie. Gdy jednak praktykujemy karmienie butelką, musimy mieć ze sobą nie tylko sypkie mleko, lecz też butelkę i wcześniej przygotowaną wodę do rozpuszczenia mleka. W okresie jesienno-zimowym warto, aby butelka z mlekiem została włożona do specjalnej torby termoizolacyjnej. Dzięki niej mleko będzie trzymać ciepło, a nasz maluszek chętnie je wypije.

Torba na spacer z dzieckiem. Co zabrać? 
Oceń post