Pomysł na pokój dla dziewczynki

Aranżacja pokoju dla dziewczynki to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Każdy rodzic chce, by w swoim pokoju dzieci czuły się komfortowo, lubiły spędzać w nim czas, czuły się bezpieczne. Ogromny wybór najnowocześniejszych mebli, bibelotów i oświetlenia sprawia, że urządzenie pokoju dla dzieci jest stosunkowo prostym zadaniem. Liczy się tylko kreatywność rodziców i zasobność ich portfela.

 

Jeżeli pomysł na pokój dla dziewczynki spędza ci sen z powiek, warto podpatrzeć pomysły w Internecie. Internet to nieograniczona kopalnia pomysłów, z której pomocą zaaranżujesz najpieprzniejszy pokój dla swojego dziecka.

 

Aranżacja pokoju dla dziewczynki to stosunkowo proste zadanie, bo chyba każda mała dziewczynka marzy o byciu księżniczką. Nic więc nie stoi nam na przeszkodzie, by właśnie w tym stylu zaaranżować jej pokój. Ściany w kolorze pastelowego różu powinny być pierwszym wyborem, kiedy myślimy o pokoju dla dziewczynki. Do tego tiulowe zasłony, puszysty dywan i piękne nakrycie łóżka. Ściany dodatkowo możemy ozdobić specjalnymi naklejkami, które ich nie niszczą, z łatwości dają się też odklejać, kiedy zmieni się nam wizja urządzenia pokoju. Małe księżniczki będą zachwycone obecności kolorowych, tiulowych pomponów, czy świecących gwiazdek przyklejanych do ścian i sufitu.

 

Pamiętajmy też o podstawowym wyposażeniu każdego dziecięcego pokoju-odpowiednim łóżku. Aranżacja pokoju dla dziewczynki musi być uzupełniona łóżkiem w stylu księżniczki, więc nie możemy zapomnieć o baldachimie. Baldachim zawieszony nad łóżkiem pozwoli stworzyć dziecku własny, przytulny kącik. Wybierając łóżko, nie możemy skupiać się tylko na jego wyglądzie, ale też na funkcjonalności i wygodzie naszego dziecka. Najlepiej skonsultować temat z doświadczonym sprzedawcą lub fizjoterapeutą, który dobierze dla naszego dziecka najlepszy model.

 

Nie możemy też zapomnieć o dodatkach. To właśnie one decydują o charakterze aranżowanego pokoju. Kolorowe pudełka z postaciami księżniczek i elfów, miękkie poduszki czy koce, są kwintesencją dziecięcych marzeń o pokoju księżniczki.

 

Kolejnym, niezwykle istotnym element każdego dziecięcego pokoju jest odpowiednie oświetlenie. To ono nadaje klimat w pokoju księżniczki, jednak nie możemy się skupiać tylko na elementach dekoracyjnych. Oświetlenie należy tak dobrać, by pokój był jasny w ciągu dnia, a zarazem dobrze oświetlony po zmroku. Najlepiej, kiedy punkty świetlne rozmieścimy w kilku miejscach w pokoju (na biurku, do czytania nad łóżkiem). Pamiętajmy też, że często dzieci boją się spać w ciemności, dlatego też warto pomyśleć o lampce nocnej.

Pomysł na pokój dla dziewczynki
Oceń post