Podróż samochodem z dzieckiem. Porady

Podróż samochodem z dzieckiem to nie lada wyzwanie dla większości rodziców. Niestety niektóre dzieci bardzo źle znoszą jazdę samochodem, źle się czują, inne po prostu się nudzą i nie chcą być zapięte w foteliku. Ze względów bezpieczeństwa, dzieci muszą podróżować w swoich fotelikach, a to najczęściej jest główny powód ich niezadowolenia, płaczu. Cała sytuacja nie jest też lekka dla rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko jak najlepiej zniosło podróż. W niektórych sytuacjach długa podróż samochodem z dzieckiem to konieczność, w której trakcie możemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by przebiegła ona sprawnie i bez zbędnego obciążania dzieci.

 

Jak podróżować z dzieckiem?

Najlepiej, kiedy od samego początku przyzwyczajamy dzieci do podroży samochodem. Wówczas sytuacja ta nie jest dla nich nowa, przez co też nie wzbudza w nich lęku. Małe dzieci zazwyczaj bezproblemowo znoszą kilka godzin jazy samochodem, ponieważ w większości ją przesypiają. Te większe dzieci bardziej zainteresowane są wszystkim dookoła, niż samą podrożą, dlatego trzeba im zorganizować czas w taki sposób by podróż, nie kojarzyła im się z nudą i przypięciem pasami, a z niesamowitą wyprawą.

 

Jak podróżować z dzieckiem? Nie ma na to jednej rady, ponieważ te większe dzieci różnie znoszą podróż. Ważne jest jednak, by zająć je w taki sposób, by odwrócić ich uwagę od marudzenia, czy płaczu. Wówczas każda podroż, będzie przyjemna. Świetnym rozwiązaniem w przypadku starszych dzieci jest czytanie im książek. Kiedy jednak dzieci chcą by trwało o w nieskończoność, z sytuacji może uratować nas książka w formie autobook’u, którą możemy puszczać dzieciom w trakcie podroży.

 

Warto też zaciekawić dzieci podróżą. Wytłumaczenie, że będzie ona długa, ale w trakcie jazdy samochodem poznają wiele interesujących miejsc, może w pewien sposób zaciekawić dzieci, a tym samy odwrócić ich uwagę. Dla tych bardziej zorganizowanych rozwiązaniem może być przygotowanie informacji o ciekawych miejscach, w które jedziecie.

 

Do podroży z mniejszymi dziećmi, należy się odpowiednio przygotować. Wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy powinniśmy spakować do jednej torby, by mieć je w pogotowiu, z kolei, gdy przyjdzie czas na przebieranie, lepiej nie szukać ubranek czy pieluch w torbach w bagażniku. Starsze dzieci dobrze jest zając książeczkami, czy grami. Jeżeli w trakcie drogi pogorszy się pogoda, dobrze pod ręką jest mieć też cieplejsze ubrania dla dzieci lub koc, którym będą mogły się okryć. Dobra organizacja przestrzeni w samochodzie to podstawa udanej podroży. Szukanie potrzebnych rzeczy w pośpiechu, potęguje tylko napięcie.

Podróż samochodem z dzieckiem. Porady
5 (100%) 1 ocen(a/y)