Metoda Montessori

Coraz częściej podczas produkcji zabawek, producenci inspirują się metodą Montessori. Zabawki tego typu mają za zadanie przede wszystkim zachęcić małe dziecko do samodzielności, a także do logicznego i intensywnego myślenia. Taka pomoc dydaktyczna w wychowywaniu dziecka z całą pewnością pozytywnie wpłynie na dalsze funkcjonowanie młodego człowieka. Metodę Montessori wymyśliła włoska lekarka, która nazywała się – Maria Montessori.

Zabawki Montessori co to

Metoda Montessori jest to głównie system edukacyjny, który przeznaczony jest szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Głównym celem tej metody jest pomoc dziecku w osiągnięciu potencjału we wszystkich strefach życiowych. Aktualne producenci zabawek skupiają się na tym, aby były one zgodne z tą metodą. Montessori jakie zabawki wybrać dla swojego dziecka? To pytanie zadaje sobie naprawdę wiele rodziców, którzy zainteresowali się tą metodą. Cóż, trzeba przyznać, że aktualnie na rynku co roku pojawia się coraz więcej zabawek, które mają za zadanie uczyć i kształtować umysł młodego człowieka. Zabawki te muszą także pobudzać wszystkie zmysły oraz uczyć dziecko całkowitej samodzielności od małego.

Popularne zabawki Montessori

Jeżeli chodzi o zabawki, które są zgodne z tą metodą – to trzeba przyznać, że na rynku jest ich naprawdę wiele. Rodzice mają z czego wybierać. Do tego typu zabawek zaliczyć można nawet podstawowe liczydło. Produkt ten przeznaczony jest przede wszystkim do nauki liczenia. Wykorzystując taką zabawkę dziecko w szybki sposób może nauczyć się liczyć. Jeżeli zauważysz, że Twoje dziecko zaczęło interesować się geografią, koniecznie zainwestuj w produkt, który rozwinie je w tym właśnie kierunku. Na rynku dostępna jest zabawka – mapa świata z flagami, która będzie doskonałą pomocą przy nauce nazw państw. Dziecko także może swobodnie nauczyć się kojarzenia flag z danym państwem. Na pewno dla młodego człowieka zabawka ta będzie niesamowicie interesująca. Oprócz tego – jedną z najpopularniejszych zabawek Montessori są oczywiście puzzle. To właśnie one pozwolą młodemu człowiekowi na rozwinięcie swoich umiejętności szukania, a także układania poszczególnych elementów w jedną całość. Puzzle cechują się również świetną i niską ceną, dzięki czemu każdy rodzic będzie mógł zakupić dla swojego malucha taką zabawkę.

Pomoce Montessori

Pomoce Montessori jak zrobić – czy można je wykonać samodzielnie w domu? To pytanie zadaje sobie naprawdę wiele rodziców. Trzeba przyznać, że wykonanie takich zabawek jest bardzo proste, trzeba tylko wykazać się dużą kreatywnością. Wspomniane liczydło jest bowiem bardzo proste w wykonaniu – wystarczy zaopatrzyć się w elementy drewniane, różnego rodzaju sznureczki i kamyczki. W szybki sposób stworzyć można domowe liczydło, które – jeśli chodzi o funkcjonalność nie będzie się różniło absolutnie niczym. Można także wymyślić zabawę – nawlekanie koralików. Wystarczy, że będziemy posiadać mały kijek i stworzymy do niego kółeczka, które dziecko będzie miało za zadanie umieścić na kijku. Taka zabawka z całą pewnością nauczy malucha kreatywności. Pomoc ta ćwiczy przekraczanie linii środkowej ciała. Ćwiczenie to jest niesamowicie ważne – szczególnie przed nauką samodzielnego pisania oraz czytania. Proces ten również rozwija trzymanie przedmiotów, a także pozwala wykorzystać zarówno lewą, jak i prawą dłoń małego dziecka. Z całą pewnością jest to bardziej pomoc edukacyjna, niż zabawka – właśnie dlatego dziecko powinno z niej korzystać w obecności swojego rodzica – szczególnie jeżeli dziecko ma mniej, niż trzy latka. Takie zabawki edukacyjne z pewnością ułatwią dziecku naukę w późniejszym etapie. Zabawki Montessori są więc świetną inwestycją w przyszłość swojego dziecka.

Zabawki Montessori, jak można zauważyć, w życiu młodego człowieka odgrywają niesamowicie ważne role. Nie tylko sprawiają dużo przyjemności, ale przede wszystkim uczą dziecko nowych umiejętności, które w późniejszym etapie mogą okazać się bardzo przydatne. Zabawki te są coraz bardziej popularne.

Metoda Montessori
Oceń post