Jak wybrać dobre łóżeczko dla dziecka?

Dobre łóżeczko dla dziecka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Przygotowując się do zakupu łóżeczka, warto poznać wszystkie możliwe opcje i wybrać to najlepsze. Tu ogromne znaczenie ma też wybór prawidłowego materaca.

 

Przymierzając się do zakupu łóżeczka dla naszego dziecka, należy dobrze zastanowić się, z jakiego materiału powinno być ono wykonane. Znaczenie ma też wybór łóżeczka z regulacją wysokości lub takiego bez niej. Często rodzice zastanawiają się też jakiej wysokości powinno być idealne łóżeczko, z jakiego materiału powinno być wykonane. Wybór jest ogromny, warto więc zapoznać się kilkoma najważniejszymi elementami, które powinniśmy analizować podczas zakupu.

 

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

 

W trakcie wyboru zwróćmy uwagę na następujące elementy:

– materiał, z którego wykonano łóżeczko. Tu do wyboru mamy łóżeczka z drewna albo sklejki. Niezależnie od wybranego materiału łóżeczko musi posiadać atesty, potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania. Atesty zapewniają, że wszelkie wykorzystane do produkcji łóżeczka materiały są bezpieczne dla naszego malucha. Niezwykle ważne jest, by materiał, z którego wykonano łóżeczko, był starannie obrobiony i zabezpieczony. W przypadku drewna w materiale nie może pozostać drzazga, czy farba nie może odpryskiwać. Ponadto, zakupione łóżeczko nie może posiadać żadnych elementów, które nasz maluch mógłby ewentualnie połknąć.

 

– rozmiar. Najpopularniejsze rozmiary dla łóżeczek to 120×60 cm, ale zdarzają się też i większe, np. 140×70 cm. Kiedy decydujemy się na niestandardowy rozmiar łóżeczka, musimy też kupić niestandardowy materac.

 

– regulowana wysokość. Opcja ta jest niezwykle przydatna, ponieważ daje nam możliwość podwyższania lub obniżania łóżeczka. Szczególnie przydaje się w momencie, kiedy nasze dziecko rośnie i zaczyna wstawać.

 

– rodzaj szczebelków w łóżeczku, Szczebelki powinny być zaokrąglone. Ogromne znaczenie ma ich prawidłowe rozmieszczenie w takiej odległości od siebie, żeby nasze dziecko nie mogło włożyć pomiędzy nie główki. Niektóre modele łóżeczek wyposażone są w wyjmowane szczebelki, które przydają się w momencie, kiedy dziecko jest większe, ponieważ dzięki temu rozwiązaniu będzie mogło samo z niego wychodzić.

 

– silikonowa osłonka na brzegi łóżeczka. To bardzo dobre rozwiązanie w momencie, kiedy nasze dziecko zaczyna ząbkować. Zastosowanie tej specyficznej osłonki zabezpiecza łóżeczko przed zniszczeniem, a dodatkowo zabezpiecza przed połknięciem przez dziecko fragmentów farby, czy nawet fragmentów łóżeczka.

 

– obecności szuflady pod łóżeczkiem- daje możliwość schowania najpotrzebniejszych rzeczy.

Jak wybrać dobre łóżeczko dla dziecka?
5 (100%) 1 ocen(a/y)