Jak urządzić kącik do zabaw dla dziecka?

Kącik zabaw dla dzieci to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Idealnie kiedy każde dziecko może taki kącik posiadać, ponieważ jest to zazwyczaj wymarzone miejsce. To tu dzieci spędzają najwięcej czasu bawiąc się wśród ulubionych zabawek.

 

Kącik zabaw dla dzieci w domu powinien być zaaranżowany w taki sposób, by dzieci lubiły spędzać w nim wolny czas. Aranżując taką przestrzeń w domu, rodzice powinni zadbać o wygodę dziecka, sprawić by miejsce to kojarzyło się relaksem i odpoczynkiem. Projektując takie pomieszczenie musimy także zatroszczyć się o t no, by było ono jak najbardziej funkcjonalne, a do tego bezpieczne.

 

Kącik zabaw dla dzieci powinien łączyć w sobie kilka funkcji, ponieważ nie służy on tylko do zabawy. To tu dzieci odrabiają też lekcje, uczą się i oczywiście doskonale się bawią. W dużych domach rodzice mogą pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia, przeznaczonego tylko do zabawy dzieci. Ci, którzy nie dysponują wolną przestrzenią, mogą zaaranżować kącik zabaw dla swojego dziecka w jego sypialni. Należy tylko wydzielić przestrzeń, która będzie przeznaczona do zabawy i nauki. W tym przypadku doskonale sprawdzi się też zakupienie dla dziecka łóżka piętrowego, wówczas więcej miejsca pozostanie do aranżacji kącika zabaw. Meble do kącika powinny być dobierane według potrzeb dzieci- te, które jeszcze nie chodzą do szkoły, nie potrzebują np. funkcjonalnego biurka, ponieważ wystarczy im tylko mały stolik. Dzieci chodzące do szkoły będą z kolei potrzebować np. regał na ułożenie swoich książek. Meble wybrane do kącika zabaw powinny być bezpieczne, pozbawione ostrych krawędzi i wykonane z materiałów nieszkodliwych dla dzieci, Każdy z tych elementów decyduje bowiem o późniejszym bezpieczeństwie naszych pociech.

 

Ogromne znaczenie podczas aranżacji kącika zabaw dla dzieci jest dobór odpowiednich mebli, funkcjonalnych i bezpiecznych, a także wybór np. koloru ścian. Decydujący w przypadku obydwu opcji jest wiek dziecka. Inaczej urządza się kącik dla malucha, a inaczej dla przedszkolaka. Pokoje powinny być utrzymane w spokojnej, pastelowej tonacji, która wpływa uspokajająco na dziecko. Doskonale, więc sprawdzą się takie kolory jak beżowy, łososiowy czy lawendowy. W przypadku starszych dzieci, kolory ścian możemy dobierać w zależności od ich usposobienia: aktywne dzieci doskonale czują się w pomieszczeniach w odcieniach niebieskiego i zieleni, nieśmiałe dzieci z kolei wolą nuty pomarańczowe – morelowe. Dla rozkojarzonych idealnie sprawdzą się kombinacje takich kolorów jak żółty z brązem.

Jak urządzić kącik do zabaw dla dziecka?
5 (100%) 1 ocen(a/y)