Do restauracji z dzieckiem? Miejsca przyjazne maluchom

Wypad z dzieckiem do restauracji szybko może zakończyć się w nieprzyjemny dla rodzica sposób. Bardzo ważne jest więc to, aby na rodzinny obiad wybrać miejsce przyjazne maluchom, w którym kilkulatek będzie miał swój własny kąt. Takie udogodnienia posiadają większe restauracje, pizzerie, a także niektóre fast-foody.

 

Dzieci w restauracji

Oczekiwanie na obiad, które nierzadko trwa nawet kilkadziesiąt minut, potrafi być dla dziecka bardzo nużące. Telewizory lub radia zamontowane w niektórych restauracjach nie stanowią rozrywki dla najmłodszych, stąd też potrzebny im jest kącik z zabawkami i akcesoriami przygotowanymi specjalnie z myślą o nich. Często dziecko ma tam możliwość zabawy z innymi maluchami, co jest dla niego dodatkowo absorbujące. Dodatkowo restauracje zaopatrują takie kąciki zabaw w liczne kolorowanki, zabawki, a niekiedy również ekrany interaktywne. Takie wyposażenie sprawia, że dzieci nie będą się nudzić.

 

W czasie kiedy maluch będzie bawił się w kąciku zabaw, rodzice mogą spędzić wolny czas na rozmowie. Skorzystają na tym również inni goście lokalu, którzy nie będą musieli słuchać płaczu i narzekań dziecka. Niestety, nie wszystkie restauracje oferują taki kącik zabaw dla najmłodszych. Ich liczba jednak stosunkowo rośnie, co jest zdecydowanie pozytywnym zjawiskiem, które docenią przede wszystkim rodzice więcej niż jednego dziecka.

 

Posiłki i krzesełka dla dzieci

Posiłki dla dzieci są obecnie dostępne w większości restauracji, a także pizzerii i fast-foodów. Porcje w nich są mniejsze, tak aby dziecko mogło zjeść swój posiłek bez oddawania połowy rodzicom. Dodatkowo serwowane są w nich takie produkty, które powinny smakować każdemu maluchowi. W ofercie znanej sieci sklepów Mc Donald’s są to na przykład frytki. Dodatkowo w takich sklepach do zestawów dziecięcych dołączane są drobne zabawki lub upominki z popularnych obecnie serii. W KFC swojego czasu popularne były gry planszowe lub karty do gry, na przykład w przystępnego dla dzieci Czarnego Piotrusia.

 

W restauracjach przyjaznych dzieciom udostępniane są również specjalne foteliki dla najmłodszych dzieci. Dzięki nim rodzic podczas jedzenia swojego posiłku może nakarmić również pociechę. Takie foteliki są całkowicie darmowe i każdy z rodziców może po nie sięgnąć, czasami nawet nie powiadamiając o tym obsługi. W niektórych restauracjach konieczność sięgnięcia po fotelik dziecięcy trzeba wyrazić podczas składania zamówienia. Tak czy inaczej, z reguły są one łatwo dostępne i zachęcają rodziców z dziećmi do skorzystania z lokalu.

Do restauracji z dzieckiem? Miejsca przyjazne maluchom
5 (100%) 1 ocen(a/y)