5 obowiązkowych przedmiotów w torebce każdej mamy

Macierzyństwo wcale nie jest takie łatwe, jak niektórym kobietom mogłoby się wydawać. Na tapetę weźmy chociażby akcesoria, które nosi ze sobą kobieta posiadająca dzieci. Torebka dla mamy przede wszystkim musi być duża i pojemna, tak aby mogła ona ją wyposażyć nie tylko z myślą o swoich potrzebach, ale również o dzieciach. A co powinno się w niej znaleźć?

 

  1. Chusteczki higieniczne

 

Chusteczki powinna nosić ze sobą każda kobieta, a zwłaszcza te, które wybierają się na spacer z dziećmi. Szczególnie jesienią, kiedy różnica pomiędzy temperaturami na zewnątrz, a w sklepach/domach jest duża, dzieci często kichają lub mogą mieć lekki katar. Chusteczki są wówczas niezbędne, a sprawdzić się mogą podczas wielu innych okazji. Na zabrudzenia i do odświeżenia się lepiej sprawdzą się zaś…

 

  1. Chusteczki nawilżane

 

Nawilżane chusteczki można znaleźć w każdej drogerii i żadna torebka mamy nie obędzie się bez nich. Dzieci mają tendencję do brudzenia się i oblewania lepkimi napojami. Zwykłe chusteczki higieniczne w takiej sytuacji nie wystarczą. Znacznie lepiej sprawdzą się nawilżane chusteczki, które skutecznie zmywają zabrudzenia i odświeżają skórę. Dzięki wygodnemu opakowaniu można je nosić w każdej torebce.

 

  1. Plastry i woda utleniona

 

Niektóre dzieci są bardzo ruchliwe i jednocześnie mają tendencję do częstego przewracania się. Która mama nie zna płaczu swojego dziecka, kiedy zedrze sobie skórę z kolan lub łokci? W takim wypadku przydatna będzie woda utleniona i plastry, które pomogą szybko uspokoić sytuację. Dodatkowo oczyszczenie i zabezpieczenie rany zapobiega jej groźnemu zakażeniu.

 

  1. Woda lub sok

 

Wybierając się z dzieckiem na dłuższy spacer warto zaopatrzyć się w coś do picia. Dotyczy to również wypadów do restauracji, w których napoje są dużo droższe niż w sklepach spożywczych. Woda lub sok skutecznie zaspokoją pragnienie dziecka, jednocześnie powalając portfelowi rodzica odsapnąć. Warto więc przygotować się na takie okoliczności już wcześniej i zawczasu zabrać ze sobą picie dla pociechy.

 

  1. Ubranie na zmianę

 

Szykując wypad do znajomych lub rodziny koniecznie trzeba wziąć ze sobą ubrania dla dziecka na zmianę. Wspomniana już tendencja dzieci do brudzenia się tutaj również daje się we znaki, a zmycie błota lub jedzenia z odzieży jest trudniejsze, niż wytarcie twarzy pociechy. Zmienne ubrania są więc praktycznie niezbędne, jeśli chcemy, aby dziecko dobrze wyglądało. Dodatkowo dziecięce ubrania są dość małe – bez problemu zmieszczą się więc w maminej torebce, obok innych akcesoriów.

5 obowiązkowych przedmiotów w torebce każdej mamy
Oceń post